ادعای وزیر خارجه فرانسه: ایران به وضوح در حال ایجاد ظرفیت تسلیحات هسته ای است / حتی اگر تهران و واشنگتن هر دو به برجام بازگردند کافی نیست؛ باید گفت‌وگوهای سختی درباره فعالیت‌های منطقه‌ای و موشکی ایران داشته باشیم

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه مدعی شده است که است که ایران درمسیر تقویت توانمندی ظرفیت سلاح اتمی خود است و ضروری است که آمریکا و ایران به توافق هسته‌ای موسوم به برجام برگردند.

به گزارش «انتخاب»، وزیر خارجه فرانسه در مصاحبه با نشریه ژورنال دومانش گفته است: دولت ترامپ سیاست آنچه که کارزار فشار حداکثری خواند٬ در قبال ایران اتخاذ کرد. تنها نتیجه این راهبرد٬ افزایش تهدید و خطر بود.

بر اساس گزارش رویترز، ژان ایو لودریان تصریح کرد: این می‌بایست متوقف شود، چرا که، این را واضح می‌گویم، ایران به وضوح در مسیر بکارگیری ظرفیت و توانمندی (سلاح) هسته‌ای قرار دارد.

وزیر خارجه فرانسه در ادامه این مصاحبه با اشاره به نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری ایران در خرداد سال آینده، اظهار داشت، باید به ایرانی‌ها گفت که دیگر بس است و ایران و ایالات متحده را به برجام بازگرداند.

ژان ایو لودریان در ادامه گفته است، اما بازگشت هردو طرف به برجام کافی نخواهد بود.

وزیر امور خارجه فرانسه اضافه کرد، مذاکرات سختی می بایست درباره برنامه توسعه موشکی و فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران در کشورهای همسایه و منطقه صورت گیرد.